Zobni most v Turčiji

cena zubného mostíka 1
Napísal Kevin

Zobni mostiček v Turčiji je zobni pripomoček, s katerim eden ali več po meri izdelanih nadomestnih zob zapolni prostor, kjer manjka eden ali več sosednjih zob.

NajlepsiaKlinika.com zagotavlja informacije o zobnih mostičkih v Turčiji in vam pomaga rezervirati operacijo pri usposobljenih kirurgih. Ta vsebina je zgolj informativnega značaja in ne nadomešča nasveta zdravnika.

Koliko stane zobni mostiček v Turčiji?

Povprečna cena zobnega mostička v Turčiji v Istanbulu je 300 EUR. Odvisno od vaših potreb se lahko cena giblje od 200 do 400 EUR.

PostopekCena Turčija
Zobni mostiček300 €

Kaj je zobni mostiček?

Zobni mostiček v Turčiji je zobozdravstvena naprava, s katero eden ali več po meri izdelanih nadomestnih zob zapolni prostor, kjer manjka eden ali več sosednjih zob. Zobni mostiček v Turčiji je fiksni ortodontski pripomoček, sestavljen iz več umetnih zob, povezanih med seboj. Ta vrsta konstrukcije se pritrdi na podporne zobe na obeh straneh manjkajočih zob.

Danes so zobni mostički v Turčiji najbolj priljubljena tehnika obnove zob. V tem članku boste izvedeli več o materialih, ki se uporabljajo za izdelavo zobnih mostičkov, postopku njihove namestitve in stroških mostičkov v zobozdravstvenih klinikah v Istanbulu.

Vgradnja zobnih mostičkov

Mostičke v zobozdravstvenih centrih v Turčiji (Antalya, Marmaris, Istanbul in Fethiye) izdelujejo izkušeni ortodonti z uporabo najsodobnejših materialov.

Zaradi izjemne usposobljenosti naših turških zobozdravnikov, njihove sposobnosti dela s sodobno opremo in individualnega pristopa k vsakemu pacientu lahko pričakujete idealen rezultat zobozdravstvenega zdravljenja v Turčiji, ki obsega doseganje dolgo pričakovanega lepega nasmeha, povrnitev funkcionalnih sposobnosti zob in povrnitev pacientove samozavesti.

Indikacije za uporabo zobnih mostičkov

  • Majhne ali zmerne pomanjkljivosti notranjih in sprednjih zobnih vrst (do 4 zob);
  • Odsotnost enega molarja na področju žvečenja.

Pacient mora imeti zdrave podporne zobe, ki so sposobni prenesti zadostno obremenitev. V nasprotnem primeru je treba pred pritrditvijo zobnega mostička izvesti zobno vsaditev.

Kontraindikacije za uporabo zobnih mostičkov:

  • Bruksizem ;
  • Huda vnetja ustne votline ali grla (stomatitis, gingivitis, vnetje žrela: začasna kontraindikacija);
  • Odsotnost več kot enega molarja, treh ali več premolarjev ali štirih zob v območju nasmeha;
  • Okluzalne patologije;
  • Osteoporoza in druge bolezni kostnega tkiva čeljusti;
  • Huda parodontalna bolezen ;
  • Periodontitis ;
  • Patološka atricija zob.

Preberite tudi: Nameščanje zobnih ličnikov v Istanbulu

Faze vgradnje zobnega mostička v Turčiji

  • Pregled ustne votline. Turški zobozdravnik pregleda zobe, ki bodo zakriti s krono. Ti zobje morajo biti zdravi in sposobni prenesti povečano žvečilno obremenitev.
  • Priprava. Če so retencijski zobje uničeni, zobozdravnik odstrani njihovo pulpo, zapolni kanale in po potrebi okrepi zobe z vložki. Če je mostiček narejen na zdravih retencijskih zobeh, odstranitev živcev ni obvezen ukrep.
  • Iz oči v oči. Pri kovinsko-keramičnih mostičkih je treba odstraniti debelo plast sklenine, medtem ko je pri nekovinskih mostičkih treba odstraniti le minimalno ličnico.
  • Izdelava kalupov. Odvzamejo se kalupi zgornje in spodnje čeljusti, ki se pošljejo v laboratorij.
  • Izdelava zobnih mostičkov. Ta postopek traja od enega do dveh tednov, odvisno od uporabljenih materialov in zahtevnosti dela. V tem času se na področje nasmeha namesti začasna proteza.
  • Preizkušanje. Mostiček se pritrdi in prilagodi.

Vrste materialov za zobne mostičke

Zobni mostički so lahko izdelani iz kovine, keramike, kovinske keramike ali cirkonijevega dioksida. Estetski videz, cena, trdnost in trajnost so neposredno odvisni od izbranega materiala.

  • Kovinski zobni mostički dandanes praktično niso več v modi: kljub trdnosti in nizki ceni nimajo zadostnih estetskih lastnosti in lahko povzročijo uničenje opornih zob.
  • Zobni mostički iz kovinske keramike so močni, zanesljivi in varni. To so keramične konstrukcije na kovinskem ogrodju. Ti mostički so naravnega videza in ponujajo optimalno razmerje med kakovostjo in ceno.
  • Plastični zobni mostički so lahki, ekonomični in hipoalergeni ter se fiksirajo za razmeroma kratko obdobje. Njihova majhna trajnost in hitra izdelava pomenita, da se lahko uporabljajo kot začasni ukrep za odpravo pomanjkljivosti v zobnih vrstah.
  • Cirkonijevi zobni mostički so umetni keramični zobje na ogrodju iz cirkonijevega dioksida. So dokaj lahki in močni, izvajajo minimalen pritisk na oporne zobe in lahko prenesejo večje obremenitve. Cirkonijevi mostički so estetski in naravnega videza, hipoalergeni in popolnoma biokompatibilni s človeškim tkivom.
Bridge dentaire céramo-métal [réalisation] - Dr SUBA Csongor

Kaj je bolje: zobni vsadki ali mostički?

Tehnika obnove zob z zobnimi mostički je v Istanbulu v Turčiji znana že več kot 30 let, zato imajo pacienti raje takšne konstrukcije kot vsadke. Zobni mostički so dobra alternativazobnim vsadkom, vendar so kljub temu slabši od njih.

Prednosti zobnih mostičkov :

  • Postopek ne zahteva kirurškega posega in ni povezan z dolgim rehabilitacijskim obdobjem ali tveganjem, da vsadek ne bi preživel.
  • Mostiček je izdelan v 2 do 4 tednih, medtem ko bi implantacija trajala do 4 mesece.
  • Ko je mostiček pritrjen, občutek nelagodja ne traja več kot 3 dni (pri zobnem vsadku je ustrezno obdobje 2 tedna).
  • Mostiček je edina možnost, kadar je med sosednjimi zobmi minimalen prostor. V tem primeru implantatov ni mogoče namestiti.

Prednosti zobnih vsadkov :

  • Implantate lahko uporabljate vse življenje (v Turčiji uporabljamo visokokakovostne titanove implantate “Nobel Biocare”, za katere dajemo garancijo). Hkrati imajo mostički omejeno življenjsko dobo in jih je treba ob koncu tega obdobja zamenjati. Kratko življenjsko dobo teh protez pojasnjujejo lastnosti materiala, ki se uporablja za pritrditev kron.
  • Površinska obdelava ali odstranjevanje pulpe ni potrebno.
  • Zobni vsadki odpravljajo težave, povezane z atrofijo kostnega tkiva, saj pomagajo obremenjevati kost, medtem ko zobni mostički vodijo v uničenje kostnega tkiva, ki ni podvrženo redni obremenitvi.

Ustrezna nega zobnih mostičkov

  • Zobni mostiček v Turčiji ustrezno očistite dvakrat na dan.
  • Pri čiščenju zobnih mostičkov morate posebno pozornost nameniti notranji površini, ki je v stiku z dlesnimi in medzobnimi prostori (uporabite lahko zobno ščetko z eno vrsto ščetin ali zobno nitko).
  • Pri čiščenju zob držite zobno ščetko pod kotom 45° in delajte zamahujoče gibe, da odstranite čim več delcev hrane in zobnih oblog.
  • Zobno ščetko z eno vrsto ščetin ali zobno nitko lahko uporabljate z majhno količino zobne paste.
  • Po čiščenju zobnega mostička uporabite malo ustne vode, vendar ne pozabite, da ta tekočina ne more nadomestiti zgornjega postopka.

Z upoštevanjem vseh teh priporočil boste podaljšali življenjsko dobo zobnega mostička in zaščitili pacientovo zdravje.

Vzdrževanje snemnih in fiksnih zobnih mostičkov je treba izvajati z občutljivimi čistili, da ne poškodujete površine aparata. Če je mostiček poškodovan, ga ne poskušajte popraviti sami – takoj se obrnite na svojega zobozdravnika.

Využite možnosť bezplatného hodnotenia!

Na požiadanie a
bez akýchkoľvek záväzkov z vašej strany.

Konzultácie 100% gratuite. Analyzujeme vašu situáciu, vaše potreby a očakávania. A odhadneme rozpočet potrebný na : Letenka + Hotel + Taxi + Liečba.

Za každých okolností si zachováte úplnú kontrolu nad procesom. Úplný pokoj.

O autorovi

Kevin

Som Kevin, zakladateľ stránky. Moja osobná cesta mi umožnila pochopiť, aké dôležité je byť dobre informovaný pred kozmetickým, zubným, vlasovým alebo reprodukčným lekárskym zákrokom. Dnes chcem pomôcť tým, ktorí uvažujú o lekárskej ceste, tým, že im ponúknem informácie o procedúrach, ich nákladoch, príprave a pooperačnom sledovaní. Aj keď sú moje články písané s tou najväčšou starostlivosťou, v žiadnom prípade nenahrádzajú personalizované rady zdravotníckeho pracovníka. Pozývam vás, aby ste objavili môj príbeh, aby ste lepšie pochopili môj prístup.


‍👩‍⚕ ZÍSKAŤ CENOVÚ PONUKU ➡️