NajlepsiaKlinika.com zagotavlja informacije o presaditvah kostnega mozga v Turčiji in vam pomaga rezervirati operacijo pri usposobljenih turških kirurgih. Ta vsebina je zgolj informativnega značaja in ne nadomešča nasveta zdravstvenega delavca.
- Koliko stane presaditev kostnega mozga v Turčiji?
- Uvod
- Kaj je presaditev kostnega mozga?
- Pri kateri bolezni je potrebna presaditev kostnega mozga?
- Katere vrste presaditve kostnega mozga se izvajajo v Turčiji?
- Kako poteka presaditev kostnega mozga v Turčiji?
- Kakšna so tveganja presaditve kostnega mozga?
- Zakaj izbrati Turčijo za presaditev kostnega mozga?
- Kako dolgo moram ostati v Turčiji po presaditvi kostnega mozga?
- Kako izbrati najboljšo bolnišnico za presaditev kostnega mozga v Turčiji?
- Pogosto zastavljena vprašanja
Koliko stane presaditev kostnega mozga v Turčiji?
Avtologna presaditev kostnega mozga je cenejša od alogenične presaditve, ki zahteva iskanje darovalca in večje število preiskav.
Zato se glede na vrsto potrebne presaditve kostnega mozga stroški tega zdravljenja gibljejo med 25.000 in 65.000 EUR . Poleg Indije je Turčija najcenejša evropska država za presaditev kostnega mozga, saj je cena do trikrat nižja kot v Evropi.
Presaditev kostnega mozga v Turčiji | Od 25.000 EUR |
Uvod
Presaditev kostnega mozga je življenjsko pomemben medicinski postopek za številne bolnike s hudimi boleznimi, kot so levkemija (krvni rak), drugi raki ali nekatere dedne bolezni.
Kadar druga zdravljenja ne prinesejo pričakovanega ozdravljenja, je presaditev kostnega mozga (BMT ) včasih edina možnost za rešitev bolnika.
V ta postopek, katerega cilj je nadomestiti bol nikove matične celice, po možnosti z matičnimi celicami zdravega darovalca, je letno vključenih več kot 50 000 bolnikov po vsem svetu, od tega 32 000 v Evropi.
Turčija, ki je opremljena z najboljšimi cenovno dostopnimi tehnologijami za presaditve, sprejema bolnike z vsega sveta in jim med zdravstvenim potovanjem ponuja dodatno upanje na ozdravitev.
Kaj je presaditev kostnega mozga?
Kostni mozeg je mehka, gobasta snov, ki se nahaja v notranjosti kosti. Ločimo beli kostni mozeg in rdeči kostni mozeg.
Rdeči kostni mozeg, sestavljen iz krvotvornih matičnih celic, proizvaja različne krvne celice, ki so bistvene za pravilno delovanje telesa (bele krvničke, rdeče krvničke, krvne ploščice).
Kadar kostni mozeg zaradi bolezni, kot sta levkemija ali aplastična anemija, ne deluje pravilno, je morda potrebna presaditev kostnega mozga (ali presaditev matičnih celic ali presaditev krvotvornih celic).
Pri tem se oboleli ali poškodovani kostni mozeg nadomesti z zdravimi celicami bolnika samega, skladnega, zdravega darovalca ali celo iz popkovnice.
Cilj tega postopka je obnoviti normalno proizvodnjo krvnih celic in okrepiti bolnikov imunski sistem.
Pri kateri bolezni je potrebna presaditev kostnega mozga?
Presaditev kostnega mozga je namenjena bolnikom s hudimi boleznimi krvnega sistema in nekaterimi vrstami raka. Na voljo je za moške, ženske in otroke.
Spodaj so navedene glavne bolezni, pri katerih je lahko potrebna presaditev kostnega mozga:
- Levkemija (limfoblastna, mieloična) ;
- Limfom
- Multipli mielom;
- Mielodisplastični sindromi (MDS) in mieloproliferativne motnje (MDS);
- Huda anemija (aplastična, kalcificična, Fanconijeva);
- Talasemija;
- Imunske pomanjkljivosti.
Presaditev se lahko uporablja tudi za obnovo celic, ki so bile hudo poškodovane po težkem zdravljenju, kot je kemoterapija ali radioterapija, ali za zdravljenje druge bolezni (rak dojke, multipla skleroza itd.)
Katere vrste presaditve kostnega mozga se izvajajo v Turčiji?
Turške ustanove, specializirane za presaditev kostnega mozga, so tako kot njihove evropske ustanove opremljene za izvajanje vseh obstoječih vrst presaditev.
Avtologna presaditev kostnega mozga
Pri avtologni presaditvi kostnega mozga ali avtotransplantaciji se bolnikom presadijo njihove lastne zdrave matične celice. Te se običajno odvzamejo pred intenzivnim protirakavim zdravljenjem, nato pa se ponovno vbrizgajo, da se obnovita imunski sistem in proizvodnja trombocitov.
Alogenična presaditev kostnega mozga
Pri alogenični presaditvi kostnega mozga se bolniku prenesejo matične celice od združljivega darovalca. S tem postopkom bolnikov okvarjeni ali oboleli kostni mozeg nadomestimo z zdravimi matičnimi celicami, da bi ponovno vzpostavili njegovo normalno delovanje.
Obstajajo različne vrste alogeničnih presaditev kostnega mozga, odvisno od tega, od kod prihaja darovalec:
- darovalec je popolnoma združljiv bližnji sorodnik (pogosto brat ali sestra). Če je darovalec bolnikov dvojček, gre za tako imenovano singensko (izogensko) presaditev. Kot je bilo omenjeno zgoraj, lahko matične celice izvirajo tudi iz popkovnice;
- darovalec je bližnji sorodnik, vendar združljivost tkivnih antigenov ni popolna (50 %). Ta tako imenovana haploidentična presaditev zahteva dodatna tehnična sredstva;
- darovalec nima sorodstvenih vezi, vendar je popolnoma združljiv;
Kako poteka presaditev kostnega mozga v Turčiji?
Postopek presaditve kostnega mozga se razlikuje glede na vrsto predvidene presaditve.
Postopek avtologne presaditve kostnega mozga v Turčiji
Najprej se bolnikove matične celice varno odvzamejo , bodisi kirurško iz kolčne kosti (v splošni anesteziji) bodisi s preprostim krvnim testom (periferna kri) po stimulaciji z zdravili.
Morfologi izolirajo matične celice, ki jih nato očistijo in zamrznejo.
Ko bolnik konča intenzivno zdravljenje (kemoterapijo ali radioterapijo), se zdrave celice ponovno vbrizgajo. Presadek se običajno vnese med operacijo, bodisi neposredno v kostni mozeg s pomočjo katetra (tanke, upogljive cevi) bodisi z infuzijo v veno.
Postopek za alogenično presaditev kostnega mozga v Turčiji
Pred prejemom presaditve bolnika pripravimo, da bi povečali možnosti za uspeh. Dobi tečaj kemoterapije, katerega trajanje je odvisno od vira matičnih celic (od 6 do 9 dni). Njen cilj je izkoreniniti vse preostale rakave celice v kostnem mozgu, da jih lahko nadomestijo zdrave celice.
Takoj po končani kemoterapiji, tj. naslednji dan, se presaditev kostnega mozga izvede po veni, na enak način kot transfuzija, počasi in pod zdravniškim nadzorom.
V vseh primerih bolnika 24 ur po presaditvi skrbno spremljajo.
Kakšna so tveganja presaditve kostnega mozga?
Najpogostejši zaplet po presaditvi kostnega mozga je zavrnitev, in sicer pri alogenični presaditvi. Da bi omejili tveganje zavrnitve, bolnik prejema imunosupresivno zdravljenje. To so zdravila, ki so posebej namenjena preprečevanju imunskega odziva telesa na tuje celice.
Kot pri vsakem medicinskem postopku se upošteva tveganje okužbe . Da bi se izognili morebitnim zapletom, bolnik ostane izoliran v sterilni sobi ter je deležen zdravljenja in oskrbe, ki sta potrebna za njihovo preprečevanje in zdravljenje.
Zakaj izbrati Turčijo za presaditev kostnega mozga?
Turčija in zlasti Istanbul, mesto z množico zdravstvenih ustanov, ki leži ob neizogibnem Bosporju, je vse bolj priljubljena destinacija za medicinski turizem. In to z dobrim razlogom!
V zadnjih nekaj desetletjih se je Turčija uveljavila kot evropska vodilna država na področju uspešnih presaditev kostnega mozga. V svetovnem merilu tekmuje z Združenimi državami Amerike, Nemčijo in Izraelom.
V Turčiji delajo številni svetovno priznani hematologi. Imajo bogate izkušnje na področju onkohematologije, nekateri od njih jo opravljajo že več kot 30 let.
Turške bolnišnice izpolnjujejo stroge standarde sodobne medicine, kar dokazuje dejstvo, da so pridobile številne mednarodne akreditacije. Turški centri za presaditev matičnih celic imajo certifikat EBMT (European Blood and Marrow Transplant Group).
Poleg tega so stroški zdravljenja v Turčiji precej nižji kot v številnih evropskih državah, pogosto 50 %, zato je zdravljenje dostopnejše, ne da bi pri tem ogrozili kakovost.
Klinike in bolnišnice v Istanbulu in drugih turških mestih so znane po svojem osebnem in pozornem pristopu k mednarodnim bolnikom ter ponujajo celovite programe podpore.
Kako dolgo moram ostati v Turčiji po presaditvi kostnega mozga?
V primeru avtologne presaditve kostnega mozga je bivanje v Turčiji približno 70 dni. Hospitalizaciji, ki običajno traja 45 dni, sledi ambulantni zdravstveni nadzor. Zaradi tega mora bolnik ostati v Turčiji še tri tedne.
V primeru alogenične presaditve kostnega mozga (nesorodni darovalec) je skupna dolžina bivanja 120 dni, od tega dva meseca v bolnišnici.
Kako izbrati najboljšo bolnišnico za presaditev kostnega mozga v Turčiji?
Za izbironajprimernejše bolnišnice za zdravljenje s presaditvijo kostnega mozga morate ugotoviti več stvari:
- Vrste presaditev kostnega mozga , ki se izvajajo;
- Morebitno starostno omejitev bolnika; nekateri centri za presaditev kostnega mozga ne sprejemajo bolnikov, mlajših od 16 let;
- Izkušnje zdravnikov;
- Stroški celotnega zdravljenja za presaditev, vključno z morebitnim iskanjem darovalca.
Využite možnosť bezplatného hodnotenia!
Na požiadanie a
bez akýchkoľvek záväzkov z vašej strany.
Konzultácie 100% gratuite. Analyzujeme vašu situáciu, vaše potreby a očakávania. A odhadneme rozpočet potrebný na : Letenka + Hotel + Taxi + Liečba.
Za každých okolností si zachováte úplnú kontrolu nad procesom. Úplný pokoj.
Pogosto zastavljena vprašanja
Aký je čas zotavenia po transplantácii kostnej drene v Turecku?
Na splošno je čas okrevanja po presaditvi kostnega mozga 2 meseca. Novi kostni mozeg začne proizvajati krvne celice približno 20 dni po posegu, vendar lahko traja od 6 do 12 mesecev, da se povrnejo na normalno raven.
Aká je úspešnosť transplantácie kostnej drene v Turecku?
Po besedah profesorja Betüla Tavila iz bolnišnice v Istanbulu so presaditve kostnega mozga v Turčiji 90-odstotno učinkovite. Vedno večje število presaditev kostnega mozga v Turčiji priča o tem, da turške ustanove zagotavljajo varne in zdrave presaditve.
Aké sú vedľajšie účinky transplantácie kostnej drene?
Presaditev kostnega mozga lahko povzroči neželene učinke, kot so glavobol, slabost, bruhanje, bolečine, slabokrvnost, nizek krvni tlak, oteženo dihanje, vročina in celo okužbe. Resneje, lahko pride do krvavitve ali bolezni presadka proti gostitelju.
Ako dlho trvá transplantácia kostnej drene?
12 do 36 ur po odvzemu presadka od darovalca ga aplicirajo intravensko. Po posegu, ki traja od 3 do 4 ure, je bolnik, ki je izpostavljen velikemu tveganju okužbe, 2 do 4 tedne izoliran v sterilni sobi.
Ako dlho musím čakať na darcu v Turecku?
Če ste primerni za alogenično presaditev kostnega mozga od nesorodnega darovalca, bo zdravnik poiskal darovalca v 73 francoskih in mednarodnih registrih za presaditev kostnega mozga. Čakanje lahko traja od nekaj tednov do nekaj mesecev.
Kto sa môže stať darcom kmeňových buniek?
Matične celice lahko daruje vsakdo, ki je dobrega zdravja, star med 18 in 35 let. Vendar je verjetnost združljivosti med bratom in sestro ¼, medtem ko je pri nesorodnem darovalcu 1 proti 1 milijonu, zato je pomembno najprej testirati bolnikove brate in sestre.